فایل word پاورپوینت بررسی جنگل ها

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word پاورپوینت بررسی جنگل ها :

فایل word پاورپوینت بررسی جنگل ها در 15 اسلاید قابل ویرایشبیشتر از تمام مناطق دنیا جنگلهای برگ ریز معتدل بر اثر فعالیتهای انسان تحت تاثیر قرار گرفته اند . در اکثر مناطق معتدل , نواحی وسیعی از جنگلها برای احداث راههای کشاورزی از بین رفته اند . این فرآیند چندین قرن پیش در اروپا آغاز شد و منجر به باقی ماندن تعداد کمی از جنگلهای خالی از سکنه شد . در شرق آمریکای شمالی , جنگل زدایی با ورود مهاجران اروپایی آغاز شد اما هنوزبه وسعت آنچه در اروپا رخ داده , نرسیده است .


جنگلهای بارانی کاج آمریکای شمالی


در طول ساحل غربی آمریکای شمالی , آب و هوای مرطوب و معتدل , جنگلهای کاج بارانی را که از آلاسکا تا شمال کالیفرنیا امتداد یافته اند بوجود آورده است . این جنگل منحصر به فرد , مدتهای مدید در معرض تهدید بوده است زیرا می تواند از درختانش برای سوخت و کاغذ سازی استفاده کرد . حدود 90 درصد ازجنگلهای اولیه اکنون کاملاًَ از بین رفته اند . گرچه جنگلهاییکه درختانشان قطع شده اند معمولاَ دوباره کاری می شوند , اما رستنی های جدید , حیات وحش کمتری را نسبت به جنگلهای اولیه در خود پناه می دهند.


جنگل ناحیه ایست با تراکم زیادی از درختان, جنگلها در تمام نواحی زمین که قابلیت رشد درخت در آنها وجود دارد و از نظر ارتفاع در زیر خط درخت قرار دارند یافت می شوند, مگر اینکه بارش باران در آنجا کم بوده, یا تناوب آتش سوزیهای طبیعی زیاد باشد. جنگلها عمدتا شامل تعداد زیادی از گونه های درختان با ارتفاع مختلف می باشند, و در کنار اینها درختچه ها و درختان جوان رشد می کنند, که سبب استفاده بهینه از نور آفتاب می شود. یک جنگل به شکل طبیعی اش, محل زندگی بسیاری از جانوران و گونه های گیاهی می باشد, و زیست توده آن در هر واحد واحد سطح, در مقایسه با بیشتر زیست بوم ها زیاد می باشد. از دیدگاه بوم شناختی, ممکن است یک جنگل از یک درختزار متمایز باشد. جنگل کم و بیش, سایبانی متراکم دارد, و شاخ و برگ درختان به هم می رسند یا این که در هم تنیده می شوند؛ یک درختزار عمدتا سایبان بازی دارد, که مقداری نور خورشید از بین درختان نفوذ می کنند (همچنین ببینید: ساوانا).
انواع بسیاری از جنگل ها وجود دارند. از جمله انواع بوم شناختی آنه عبارتند از:


جنگل بارانی (گرمسیری و معتدل)
تایگا
جنگل معتدل سخت چوب
جنگل گرمسیری خشک
جنگل برگریز معتدل


علم مطالعه و مدیریت جنگل ها, با هدف بهره برداری قابل تحمل, جنگل داری نامیده می شوند. بوم شناسان در باره جنگلها مطالعه می کنند

لینک کمکی